P5 Outdoor LED Video Wall with 3840Hz Refresh Rate, IP65 Waterproof, and Aluminum Alloy Cabinet
পণ্যের বিবরণ:
| উৎপত্তি স্থল: | চীন |
| পরিচিতিমুলক নাম: | CHARMING |
| সাক্ষ্যদান: | CE,CB,BIS,ROSH,UL,EMC,3C,ISO9001 |
| মডেল নম্বার: | পি 5 |
প্রদান:
| ন্যূনতম চাহিদার পরিমাণ: | 2 |
|---|---|
| মূল্য: | আলোচনাযোগ্য |
| প্যাকেজিং বিবরণ: | কাঠের কেস |
| ডেলিভারি সময়: | 5-15 কার্যদিবস |
| পরিশোধের শর্ত: | এল/সি, টি/টি |
|
বিস্তারিত তথ্য |
|||
| পণ্যের নাম: | P5 আউটডোর LED ডিসপ্লে | পিক্সেল পিচ: | 5 মিমি |
|---|---|---|---|
| রিফ্রেশ: | 1920/3840Hz | প্যানেলের আকার: | 960*960 মিমি |
| গ্রেস্কেল: | 14-16 বিট | রঙ: | আরজিবি পূর্ণ রঙ |
| উপাদান: | অ্যালুমিনিয়াম | নিয়ন্ত্রণ ব্যবস্থা: | নোভা তারকা |
পণ্যের বর্ণনা
- Seamless Stitching Design Finished standard cabinets, no obvious splicing seams between cabinets, more beautiful display effect.
- Good Waterproof Design Designed by waterproof rubber strip on door. Designed by waterproof cap on keyhole.
- High Refresh 3840Hz Up to 3840Hz refresh rate for high-definition display.
- Aluminum alloy The Cabinet is made of aluminum alloy, lighter and does not rust.
- Good Heat Dissipation Built-in fan to form a good cooling system
- Using High-quality LED Lamp Longer life than general products on the market.
![]()
| Type Number | M5 |
| Dimension(MM) | 960x960x128MM |
| Max Power(W) | 900W |
| Cabinet Weight(KG) | 30KG |
| Refresh Rate(Hz) | 1920/3840Hz |
| Pixel Pitch(MM) | 5MM |
| Led Standard | SMD1921 |
| Pixel Density(Dot/M²) | 40000Dot/M² |
| Brightness(CD/M²) | 5500CD |
| Viewing Angle | 140° |
| IP Rate | IP65 |
| Cabinet Material | Aluminum Alloy |
| Maintenance | Back |
| Grey Level | 14-16Bit |
| Working Temperature | -20-40°C |
| Working Humidity | 10%~90%RH |
| Life Span | ≥100000 Hours |
| Working Voltage | AC110V/220V, 50/60Hz |
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
- Product Quality
-
We offer customers a comprehensive solution for series-related products.
-
We deliver high-quality products that exceed customer expectations.
-
We provide a one-year free warranty with optional extended coverage upon renewal.
-
- Best Service
-
We can provide 24/7 customized online service.
-
We can offer customers free installation guidance and technical support.
-
We are committed to providing products and technical support to any country or region worldwide. Currently, our products have covered more than 100 countries and regions.
-
Q1. What's your MOQ? Can I place a small order quantity for the first time?
A: For new customers, a small order quantity is accepted for the first trial order. The larger the quantity you order, the better the price we can offer.Q2. Can I request some samples for testing and evaluation before placing a formal order?
A: Yes, you are warmly welcome to request samples.Q3. What payment terms do you accept?
A: For mass orders, we usually prefer L/C or T/T. For samples, we accept PayPal.Q4. How many years of warranty do you offer for your products?
A: For most of our products, we offer a 3-year warranty. For commercial lights, we offer a 2-year warranty.Q5. Can you produce ODM or OEM products?
A: Yes, ODM and OEM orders are accepted.Q6. How does the ordering process work for lighting products?
A:-
First, let us know your requirements or application.
-
We will provide a quote based on your requirements or our suggestions.
-
The customer confirms the samples and places a deposit for the formal order.
-
We then arrange production.
-



